Měření mapových podkladů pro projekty

neděle, 11 červen 2017 20:55 | Ing. Pavel Voříšek

Geodetické měření třídy D3 (střední škola – obor dopravní stavby) proběhlo ve dnech 29. 5. – 2. 6. 2017 v lokalitě VM – Knířov. Celkem 11 studentů 3. ročníku zaměřilo danou lokalitu metodou elektronické tachymetrie. Měřickou síť pro podrobné měření zaměřil pro studenty metodou GNSS – RTK (CZEPOS) Ing. Pavel Voříšek, kterému tímto děkujeme. Na závěr studenti měření zpracovali a z vytvořených seznamů souřadnic a výšek vygenerovali digitální model terénu. Výstupy z měření využijí pro ročníkové projekty.

Geodetické měření třídy V3 (střední škola – obor vodohospodářské stavby) proběhlo ve dnech 5. – 9. 6. 2017 v lokalitě VM – Choceňské předměstí. Celkem 10 studentů 3. ročníku zaměřilo výškopis v dané lokalitě metodou plošné nivelace. Digitální katastrální mapu jako polohopisný podklad zajistil a náčrty pro studenty připravil Ing. Pavel Voříšek, kterému za toto děkujeme. Na závěr studenti měření zpracovali v programu AutoCAD. Výstupy z měření využijí pro ročníkové projekty.