Memoriál Josefa Šťulíka – závod v přespolním běhu

pondělí, 17 duben 2017 19:18 | Mgr. Eva Odložilová

V úterý 11. 4.2017 se 11 studentů školy zúčastnilo Memoriálu Josefa Šťulíka v Ležákách. Jednalo se o sportovní akci spojenou s připomínkou tragických událostí, ke kterým došlo za 2. světové války v Ležákách. Trasa závodu vedla po cestě, po které chodily ležácké děti do Včelákova do školy.

Závodu se zúčastnilo téměř 400 žáků a žaček základních a středních škol. Závod se konal pod záštitou Jarmily Kratochvílové, mistryně světa a světové rekordmanky, která odstartovala běhy všech kategorií a předávala ceny vítězům.

Naši běžci si vedli velmi dobře, ačkoli chladné počasí jim příliš nepřálo. Nejlépe se umístili Dominik Harnach (5. místo ze 74 závodníků) a Adéla Rošková (také 5. místo z 26 závodnic). Ostatní hoši doběhli v první polovině startovního pole (M. Kadrmas 23. místo, D. Karmazin 26., J. Teplý 27., R. Vojta 33. a M. Pulkrabek 36.) Dívky náročnou trať dokončily na 23. místě – M. Krýdová, 24. – L. Šaldová a 25. – V. Černá.

Gratulujeme.