Jak dopadli druháci na praxi?

čtvrtek, 06 červen 2019 00:43 | Za 2.A Vojtěch Dostál

Jak už to v květnu bývá, vydali jsme se i my hledat firmu, která by nás vzala na třítýdenní praxi. Hledání bylo opravdu intenzivně pojato. Někteří, než se dozvěděli o tom, že firma musí mít stavební zaměření, se do školy vraceli s monoklem pod okem. Neobstáli totiž zkoušku bodyguarda v jednom z nočních klubů. Nakonec se všem povedlo sehnat seriozní firmu a celí natěšení jsme se těšili na nové zkušenosti.

První rána přišla už v neděli. Notifikace na Edupage. Za deset dní odevzdat výpisek z povinné četby! Normálně by se to dalo stihnout, film má maximálně dvě hodiny, ale když je hokej, je to opravdu moc. No nic. Život je život a praxe ve firmách nám mají přesně ukázat, že se neučíme pro pochvalu od maminky.

Naše emoce po prvním týdnu byly různé, ale přeci jen jedno jsme měli společné. Chyběla nám škola. Do druhého týdne jsme vstupovali celí skleslí. Jasná chvilka přišla vzápětí. Kontrola od našich pedagogů. Zavolali do našich firem nebo nás přišli zkontrolovat osobně. Musíme přiznat, že srdíčko se chvělo dost, ale naši vedoucí nás podrželi. Nutno říci, že zrychlený tep jsme zdaleka neměli pouze my. Do jedné vysokomýtské firmy zavítala naše učitelka. Lehce zaťukala a vyžádala si odpovědnou osobu za studenta. Projektant mluvící s učitelkou má podobnou stavbu těla jak Arnold Swarzenegger. Ale setkání s ní byl pořádný zážitek. Jeho hlas se chvěl. Na položené otázky odpovídal stručně. Po dokončení hodnocení studenta s mokrým čelem vyprovodil učitelku.  V tu chvíli se z jeho kanceláře, kterou sdílel s ostatními kolegy, ozval výbuch smíchu. Tak velký, že i ředitel společnosti přerušil jednání a přišel podívat co se děje. Na další dny bylo o zábavu postaráno. Nevím, jak velkou ztrátu firma má po její návštěvě, ale projektant šel ten den domů dříve.

Chtěli bychom poděkovat našim firmám, které nám po dobu praxí předávaly zkušenosti a věříme, že když se ve dveřích firmy objevíme třeba o prázdninách, že to nebude mít tak hluboký dopad jako návštěva naší učitelky.

Za 2.A Vojtěch Dostál

 

Koukněte i na další Vojtovy články pod tagem VojtovyOČI  (vpravo) ;-)

oci2