Exkurze VOŠ 3 ve firmě P-systems

sobota, 03 listopad 2018 15:25 | Martin Sedlický, student VOŠ3

Ve středu 24.10 navštívili studenti Vyšší odborné školy v rámci výuky předmětu nízkoenergetické a pasivní objekty firmu P-SYSTEMS s.r.o., ve Vysokém Mýtě . Tato firma se specializuje na výrobu polystyrenu a sendvičových panelů z  minerální vaty a polystyrenu. Sendvičové panely z minerální vaty jsou díky své požární odolnosti hojně používány především v průmyslové výstavbě skladovacích a výrobních hal včetně obchodních center. Využití panelů je i v občanské výstavbě, u rekonstrukcí, kdy se řeší dodatečné zateplení obálky budovy nebo změna architektonického vzhledu budovy. Studenti tak měli možnost seznámit se s procesem výroby, použitých technologií i provozem výrobní linky. V rámci spolupráce byla studentům přislíbena další prohlídka zaměřená na výrobu polystyrenu. Děkujeme p. Volfovi a společnosti P-SYSTÉM s.r.o.