Exkurze třídy „SI3“

středa, 29 listopad 2017 22:23 | Ing. Marta Burešová třídní učitelka SI3

22.11.2017 se studenti třídy SI3 zůčastnili exkurze historie a současnost našich historických památek.

Navštívili jsme nedaleké město Litomyšl, kde nás mladá průvodkyně a podle studentů velmi milá a ochotná, seznámila s “revitalizací Zámeckého návrší“. Do revitalizace bylo zahrnuto více budov, nadchla nás například obnova barokního chrámu Nalezení sv. Kříže. V letech 2011 - 2015 prošla stavba kompletní rekonstrukcí. Obdivovali jsme celkovou rekonstrukci i světelné sakrální instalace Václava Ciglera - mensu a laserový kříž. Dále jsme navštívili piaristickou kolej a atrium s lavičkami. Prohlédli jsme si další opravené budovy, Zámecký pivovar,  jízdárnu, kočárovnu a v ní Coworking, kde jsme se rádi zahřáli a chvíli odpočinuli. Poté jsem pokračovali zámeckým parkem a klášterními zahradami na náměstí k ulici Josefa Váchala, která je zdobena sgrafity podle dřevorytů z jeho knihy Krvavý román. Prošli jsme i upravené nábřeží řeky Loučné ke Smetanovu domu a ukončení bylo na náměstí, kde měli studenti zasloužený rozchod a mohli si ještě sami prohlédnout další skvosty Litomyšle. Cesta vlakem z Litomyšle do Vysokého Mýta byla zakončením naší exkurze.