Celostátní soutěž „Rozpočtujeme s Callidou“

pondělí, 01 duben 2019 23:08 | Ing. Marta Burešová – učitel odborných předmětů

Ve středu 27.3.2019 se uskutečnil v Praze na Fakultě stavební ČVUT 24. ročník soutěže „Rozpočtujeme s Callidou" v kategorii středních škol. Stavební školu ve Vysokém Mýtě reprezentovali studenti třídy S4 Lukáš Vincenc a Radek Vodehnal.

Studenti sestavovali stavební rozpočet na vybrané části skutečně realizovaných staveb. V prvním zadání počítali konstrukci bílé vany z vodonepropustného betonu PERMACRETE a ve druhém zadání plochy vnitřního zdiva a podlahy v půdní vestavbě, která byla navržená ze sádrokartonové konstrukce firmy Rigips SAINT-GOBAIN v rozpočtovém programu euroCALC3.

Náročné zadání letošního ročníku soutěže se podařilo studentům zvládnout v konkurenci devíti středních stavebních škol z celé republiky dobře, i když neosadili přední příčky.

Studenti velice ocenili způsob organizace a přístup pořadatele soutěže firmy Callida Praha, partnerských firem a Fakulty stavební ČVUT, kteří pro soutěžící zajistili bohatý program.

Již v úterý 26.března jsme soutěž odstartovali návštěvou divadelního představení „Čapek “ v divadle Rokoko v Praze.

Po vlastní soutěži byla pro všechny zúčastněné připravena přednáška z oblasti stavebních materiálů Českomoravský beton, a. s. a firmy Rigips SAINT-GOBAIN.

Děkujeme všem pořadatelům za organizaci a celkové zajištění soutěže. Zároveň děkuji studentům za reprezentaci školy.